Základní pravidla o nákupu Shareware.

  • Je to v podstatě SW licenční (tzn. za úplatu), který si můžete před nákupem po určitou dobu (dle přiložených pokynů a licenčních ujednání) nainstalovat a zkoušet.
  • Před uplynutím lhůty zkoušení, by měl uživatel SW odinstalovat a odstranit ze svého PC - pokud mu nevyhovuje. Pokud má o něj zájem a vyhovuje mu, může si jej na PC ponechat, ale měl by před (po) ukončení lhůty učinit kroky k legalizaci tohoto SW. Tzn. poslat objednávku na dodavatele, sepsat smlouvu s autorem a pod.
  • Je nutno si uvědomit, že pokud na 100 PC se nalezne ACDSee prohlížeč fotek, který stojí cca 2400 Kč, pak nám jen na tomto SW vznikne přímá škoda 240 tis. Kč. Od 500 tis. Kč je již škoda velkého rozsahu.
  • Je naivní se domnívat, že pokud co 3 - 4 týdny používám novou stáhnutou verzi shareware, že se toto nelegální užívání Shareware neprokáže. Je nutno si uvědomit, že z těchto programů vznikají data a další soubory. Takže při kontrole archivů ARJ se jasně v hlavičce prokáže, že se jednalo o neregistrovanou kopii archivního programu a soubor je 4 roky starý a jsou v něm Vaše firemní data. Takže opatrně.
  • Mít na počítačích instalační sady těchto Shareware je dovoleno, avšak nesmí být nainstalovány programy po lhůtě určené ke zkoušení.

Potřebujete skutečně řídit IT a procesy ITSM?

Nabízíme SW podporu ITSM dle ITIL

Máte problémy se stávající evidencí počítačů ??

Máme pro vás řešení!

AW CAESAR 8 pomáhá řídit Vaše IT ...